Стипендії для аспірантів на проведення досліджень у Сербії або Хорватії

Центр передових досліджень Південно-Східної Європи (Університет Рієки, Хорватія) та Інститут філософії та соціальної теорії (Університет Белграда, Сербія) оголошують спільний конкурс на отримання стипендій солідарності для українських учених, які перебувають під загрозою через війну в Україні та є внутрішньо переміщеними особами або шукають притулку в сусідніх країнах. Дедлайн подачі науково-дослідницької пропозиції – 15 жовтня 2022 р.

Мета стипендій – створити умови науковцям для розвитку власних дослідницьких проектів, які вони не можуть реалізувати в умовах війни. Теми дослідження можуть охоплювати широку сферу гуманітарних і соціальних наук, мистецтв; фундаментальні, прикладні та міждисциплінарні дослідницькі проекти .

Заявниками можуть бути громадяни України, які проживають в країні чи за кордоном, є аспірантами або отримали ступінь доктора філософії протягом останніх 10 років і навчаються або працюють в українському закладі освіти. Стипендії є гнучкими, з можливістю вибору для нерезидента та резидента. Стипендія відповідатиме середній місячній зарплаті хорватських/сербських дослідників. Крім того, організатори покривають витрати на проїзд та беруть участь в оренді квартири для стипендіатів.

Дослідники можуть пропонувати проекти, починаючи з січня 2023 року та тривалістю від 4 до 12 місяців. Науковці, які подають заявку на проживання, можуть обирати місце проживання між Белградом, Новим Садом, Рієкою, а також іншими установами Західних Балкан. Обов’язковими є дві зустрічі стипендіатів під час стипендії, що відбуватимуться в Рієці та Белграді, а також регулярне відвідування семінарів та заходів, організованих установою, що приймає.

Аплікант має надіслати до 15 жовтня на адресу cas@uniri.hr та institut@ifdt.bg.ac.rs:

– науково-дослідницьку пропозицію обсягом 1000 слів;

– резюме з бібліографією, вказавши місце проживання.

Результати першого конкурсу стипендій солідарності будуть доступні не пізніше кінця листопада 2022 року.

Детальніше

Відділ по роботі з міжнародними організаціями
та іноземними партнерами

Далі